EN
Coşkunöz Havacılık
 
Hakkımızda
Hassas işleme yöntemi kullanarak uçak ve helikopter gövdesi üretimi yapan Coşkunöz Savunma ve Havacılık San. Tic. A.Ş., Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 7 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Şirket; 60 yıllık köklü üretim geçmişi ile 6 farklı sektörde 12 firması, 2500 çalışanı ile faaliyet gösteren ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Coşkunöz Holding çatısı altında yer alıyor.
 
2006 yılındaki kuruluşundan bir yıl sonra imalata başlayan ve takdir edilecek bir gelişme kat ederek 1.500'den fazla parçayı üretime alan CSH, 2012 yılından itibaren ikinci büyüme hamlesini gerçekleştirmiş ve kısa süre zarfında kaynak, montaj, entegrasyon, tasarım ve mühendislik hizmetlerini de envanterine katmayı başarmıştır.

Mart 2015'te, NATO ve milli gizlilik dereceli tesis güvenlik belgelerini alan şirket, savunma ve havacılık sektörleri için yaptığı üretim faaliyetlerini birbirinden ayıracak olan tesisin temellerini Nisan 2015'te Hassas işleme yöntemi kullanarak uçak ve helikopter gövdesi ile motor parçaları üretimi yapan Coşkunöz Savunma ve Havacılık San. Tic. A.Ş., Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde 7 bin metrekare kapalı alanda faaliyet göstermektedir.